Certyfikat - Akademia Bezpiecznego Puchatka 2022/2023

Utworzono: 08-11-2022

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat - Akademia Bezpiecznego Puchatka. Gratulujemy uczniom klasy pierwszej!

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami.. Pierwszoklasiści z naszej szkoły również dołączyli w tym roku do kolejnej edycji Akademii i otrzymali komplet materiałów edukacyjnych.

W klasie odbył się cykl lekcji, na których dzieci zgłębiały wiedzę o zasadach ruchu drogowego, uczyły się jak zachować się w sytuacjach zagrożenia i jak ich unikać. Podczas tych zajęć oglądały filmy, prezentacje, wykonywały różne zadania.

Po zakończeniu części teoretycznej dzieci przystąpiły on-line do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Wszyscy uczniowie klasy I odpowiedzieli bezbłędnie na pytania i otrzymali  Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.