Benefis z okazji XXX-lecia Kabaretu Leśni Skauci

Utworzono: 02-12-2014

Dnia 22.XI. 2014 roku w Zespole Szkół w Leśnicach odbył się uroczysty „Benefis” z okazji XXX-lecia istnienia szkolnego Kabaretu Leśni Skauci , którego założycielem i „mentorem” jest od początku nauczyciel plastyki i muzyki p.Jarosław Greszta. Kabaret został laureatem licznych nagród m.innymi : I nagrody w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Malbork 2007, I Nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych Ciechanów 1987, „Brązowa Jodła” Ogólnopolskiego Festiwalu Kielce 1987 i wiele innych. Z tej okazji na uroczyste obchody przybyli licznie „absolwenci” tej artystycznej „kuźni talentów” z poprzednich lat. Na wstępnie byli „kabareciarze” oraz zaproszeni goście złożyli serdeczne życzenia z okazji „benefisu” opiekunowi zespołu. Następnie w części artystycznej wystąpili obecni kabareciarze w spektaklu pt. „Bajki dla niegrzecznych dzieci” następnie mini-recital brawurowo wykonała Martyna Knaś. „Gwoździem” programu był bezapelacyjnie , owacyjnie nagrodzony przez publiczność , przejmujący spektakl pt.„Oskar” w wykonaniu Mateusza Bednarka i Agaty Raguzy. Na zakończenie wszyscy „kabaretowi absolwenci” zaśpiewali wspólnie na scenie „Ale to już było” , dodając między wierszami –„I niech wróci więcej!!!”. W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tego „magicznego wieczoru”, za słowa otuchy i życzenia – do rychłego zobaczenia!.

Jarosław Greszta

Grafika #0: Benefis z okazji XXX-lecia Kabaretu Leśni Skauci