"Bardzodługalekcjajęzykapolskiego"

Utworzono: 15-12-2014

Czy lekcja języka polskiego może trwać kilka godzin? Może! Dnia 5 grudnia uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Grażyny Hinc-Kotyło, przeprowadzili drugą już edycję " Bardzodługiejlekcjijęzykapolskiego" ( Bardzo długiej lekcji języka polskiego). Lekcja trwała trzy godziny ( od 18.00 do 21.00), a wzięli w niej udział gimnazjaliści z Łebienia, Nowej Wsi Lęborskiej i reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku. Ideą projektu było zachęcenie młodych ludzi do ciekawego i twórczego spędzania czasu wolnego. Nasi gimnazjaliści przygotowali dla gości tzw. stacje: Stacja Muzyka, Stacja Książka , Stacja Stachura, Stacja Teatr i Stacja Jadłodajnia. Zadaniem na Stacji Muzyka było ułożenie podkładu muzycznego do tekstów Edwarda Stachury i odśpiewanie utworu- gitary poszły w ruch i koncert gotowy. Stacja Książka- członkowie fanklubu "Złodziejki książek" zachęcali do lektury powieści, która w naszej szkole znalazła wielu wielbicieli. Zaprezentowali również kolejną książkę, która wg nich zasługuje na uznanie- " Gwiazd naszych wina"- jeden egzemplarz przekazany został na ręce Pani Dyrektor do biblioteki szkolnej. Stacja Stachura- to czas poświęcony artyście, którego poezja naszym gimnazjalistom bardzo przypadła do gustu. Oprócz czytania jego tekstów, prezentacji multimedialnej i wygłoszenia "Confiteoru" przez wszystkich uczniów, na gimnazjalistów czekało zadanie nietypowe- uszycie z dżinsu czapki dla Mikołaja. Śmiechu było co nie miara. Stacja Teatr to gratka dla aktorów . Zagranie scenek z oryginalnymi rekwizytami ( miotła z chrustu, walizka z dziurą wygryzioną przez myszy, miecz Excalibur i gumowa rękawica na tyczce udająca... wymiona- to nie lada wyzwanie. Podczas krótkich przerw można było degustować wspaniałe potrawy, słodycze i owoce. Wspólnie spędzony czas na pewno nie był czasem straconym. Goście wystawili nam bardzo dobrą ocenę, może dojdzie do trzeciej edycji tej lekcji, może w szerszym gronie.

Projekt został zrealizowany dzięki funduszom: Akumulator Społeczny, Stowarzyszenie EDUQ, Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Grafika #0: "Bardzodługalekcjajęzykapolskiego"
Grafika #1: "Bardzodługalekcjajęzykapolskiego"