Bajkowa Kościerzyna

Utworzono: 13-09-2016

Bajkowo i kolorowo… tak właśnie spędzili niedzielne popołudnie uczniowie uczęszczający w naszej szkole na język kaszubski. Wraz z Panią Anettą Treder, Panią Martą Prosińską-Żydyk, Ks. Proboszczem Robertem Mikulskim i Rodzicami wzięli udział w Bajkowym Festynie, który 11 września odbywał się w Kościerzynie. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji, a wśród nich gry i zabawy, warsztaty i konkursy, występy kaszubskich zespołów dziecięcych oraz stoiska rodzimych rzemieślników i wydawców. Jednak najciekawszym wydarzeniem było spotkanie z Panem Tomaszem Fopke i Januszem Mamelskim, którzy tego dnia promowali swoje nowowydane publikacje dla dzieci i młodzieży: „Czy mucha ma język? Wiersze dla dzieci” i „Mack”. Rozmowa i pamiątkowe zdjęcie z tymi uznanymi, cenionymi i niezwykle zasłużonymi dla kaszubszczyzny twórcami były dla nas bardzo miłym akcentem i sympatyczną niespodzianką. Nie ukrywamy, że zdobyty autograf i przyjęte przez Panów zaproszenie do naszej szkoły cieszy nas i czyni czas oczekiwania na kolejne spotkanie jeszcze bardziej interesującym.

Grafika #0: Bajkowa Kościerzyna
Grafika #1: Bajkowa Kościerzyna