APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono: 18-11-2015
roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Głównym mottem inscenizacji były fragmenty listów napisanych przez świadków ówczesnych wydarzeń. Wielkie emocje wzbudziły wspaniałe recytacje Karoliny Wrońskiej i Krystiana Płotki, relacjonujące burzliwe dzieje tysięcy polaków zesłanych na Syberii . Gromkie brawa po zakończeniu spektaklu oraz pozytywne recenzje świadczyły o bardzo wysokim poziomie wykonawczym zaprezentowanej inscenizacji. Wielkie słowa uznania należą się także uczniom klasy II gimnazjum za przygotowanie bardzo oryginalnej scenografii . O wspaniałą oprawę muzyczną jak zwykle na wysokim poziomie, zadbał chórek złożony z uczniów klasy I gimnazjum. "Żeby Polska była Polską...." musiało zginąć setki tysięcy bohaterów, zesłańców, żołnierzy . "My mamy szczęście, że w tym momencie żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą, My mamy szczęście". PAMIĘTAJMY O TYCH CO ODDALI ŻYCIE ...za to ,że dzisiaj możemy spokojnie żyć w bezpiecznym kraju .
Jarosław Greszta

Grafika #0: APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI