23-24 października 2014r.- Pomorskie Targi Młodzieżowej Aktywności

Utworzono: 01-12-2014

W dniach 23-24 października 2014r. dziesięciu wolontariuszy z Gimnazjum w Leśnicach uczestniczyło w Targach Młodzieżowej Aktywności na AMBER EXPO w Gdańsku. Na przygotowanym stoisku prezentowali dokonania Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz szkoły w ramach programu AKTYWNI -POZYTYWNI. Domowymi wypiekami częstowali gości z całego woj. pomorskiego. Nasi wolontariusze poprowadzili trzy warsztaty: „Koralikowy zawrót głowy”- lider Agata Raguza, „Baw się i tańcz”- lider Julia Czubaty oraz warsztaty „W barwach jesieni-bukiety z jesiennych liści”- lider Justyna Zemlik. Wszystkie warsztaty cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem dzieci, młodzieży, dorosłych i mediów. Nasza młodzież mogła skorzystać z innych warsztatów prezentowanych przez szkoły woj. pomorskiego. Równolegle do targów odbywał się Międzynarodowy Kongres Smart Metropolia, na którym prezentowano film promujący działania młodzieży w ramach programu CZAS NA MŁODZIEŻ. Nie zabrakło na nim naszych działań wolontaryjnych. Wieczorem zwiedziliśmy z przewodnikiem zabytki Gdańska. Były konkursy i nagrody a na rozgrzanie gorąca czekolada. Dwa dni minęły szybko w atmosferze pracy ,przyjaźni i radości. Za rok kolejne targi, których już nie możemy się doczekać. Tegoroczne targi prezentowało 150 organizacji i grup młodzieżowych ,w tym Szkolny Klub Wolontariusza przy Zespole Szkół w Leśnicach.

Pedagog szkolny Hanna Konefał

Grafika #0: 23-24 października 2014r.- Pomorskie Targi Młodzieżowej Aktywności