11 Listopada- Święto Niepodległości

Utworzono: 11-11-2016

Często słyszymy słowa: Ojczyzna, Polska, patriotyzm, dom, wolność. Ale czy zastanawiamy się nad ich znaczeniem? Czy znamy sens słowa niepodległość? Czy pamiętamy o tym, że wielu Polaków musiało bronić naszej wolności i godności, nieraz oddając życie?

Naszym obowiązkiem jest szanować pamięć o tych, którzy walczyli, ginęli i zapisali się na kartach historii.
" Historio, Historio! Cóżeś Ty za Pani, że za ciebie giną chłopcy malowani?
Historio, Historio! Jaka w tobie siła, żeś ty całe światy z mapy poznosiła?"
Takie i podobne pytania zadawali uczniowie klasy I i II gimnazjum, którzy przygotowali wraz z uczniami klasy V szkoły podstawowej uroczysty apel z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Liryczne wiersze przeplatały się z pieśniami Legionów," Mazurek Dąbrowskiego" i "Rota" w wykonaniu wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców to dowód na to, że dzień 11 Listopada to święto wyjątkowe.
Apel przygotowali: Grażyna Hinc-Kotyło i Jarosław Greszta.