EDUKACJA GLOBALNA - EFEKT DOMINA

Edukacja Globalna - Efekt Domina to innowacyjny projekt dla szkół, realizowany przez Kulczyk Foundation. Od tej fundacji otrzymaliśmy darmowy pakiet edukacyjny "Efekt Domina", zawierający materiały dydaktyczne, w tym płyty "Mądre bajki z całego świata".

Dzieci, niezależnie od tego, z jakich krajów pochodzą - z Bangladeszu, Etiopii, Malezji, Polski, tak samo marzą, kochają, potrzebują czuć się bezpiecznie. "Mądre bajki z całego świata" to opowieści o dziecięcych marzeniach. Przekaz płynący z bajek jest doskonałą okazją do wyjątkowych rozmów o wartościach, jakimi kierujemy się w życiu. Niezależnie od tego, w jakiej części świata żyjemy.

Uczniowie klasy V i VI jako pierwsi zostali zapoznani z ideą projektu - wysłuchali bajek czytanych przez takie sławy, jak Katarzyna Zielińska, Maja Ostaszewska, Kamil Stoch czy Jakub Błaszczykowski. Wykonywali również prace plastyczne związane z wysłuchanym tekstem.

Aleksandra Andryskowska.