Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Fotograficznym "Zakochaj się w lesie"

Utworzono: 01-03-2023
zdjęcie poglądowe - las grafika

„Zakochaj się w lesie”

Gminny Konkurs Fotograficzny

Regulamin

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Leśnicach.

Osoby odpowiedzialne: Beata Mateńka, Karolina Zdrojewska i Sylwia Janicka.

1. Celem konkursu jest:
  • uwrażliwienie na piękno przyrody zwłaszcza na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska,
  • dostrzeganie niezwykłych detali przyrody, które powstały w sposób naturalny lub są wynikiem działalności człowieka,
  • rozwijanie wśród dzieci umiejętności obserwacji przyrody, jej dokumentowania, interpretacji oraz opisu,
  • kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań fotografią,
  • poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.
  1. Temat konkursu brzmi „Zakochaj się w lesie”.

Las jest miejscem wielowymiarowym. To właśnie w nim wszystko żyje i toczy się swoim rytmem, w każdej porze roku można tu zaobserwować cuda fauny i flory oraz piękne miejsca w naszym otoczeniu. Uczestników konkursu chcemy zachęcić do odnalezienia takich skarbów, jakie dała nam Matka Natura. Fotografie powinny przedstawiać piękne, niepowtarzalne, ciekawe  miejsca na terenie naszej gminy lub detal przedstawiający bogactwo natury (roślina, zwierzę, krajobraz) Dokumentacja pracy to wypełniona przez uczestnika karta zgłoszenia (załącznik 1).

4. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas IV – VIII szkół podstawowych. Wymagana jest zgoda i podpis rodziców albo opiekunów, który należy złożyć na karcie zgłoszenia.

1. Uczestnik konkursu może przedstawić maksymalnie 2 fotografie ciekawego, intrygującego, niezwykłego miejsca lub obiektu przyrody. Fotografia powinna być wykonana na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska.

Część fotograficzna

Wymagany format zdjęć to min. 15 x 21 czarno – białe, sepia, kolorowe – wywołany na papierze fotograficznym.

Część opisowa

W części opisowej na karcie zgłoszenia powinna znaleźć się: orientacyjna lokalizacja miejsca (rejon gminy, nazwa wsi, charakterystyczny punkt odniesienia, celem identyfikacji).

1. Fotografie z kartą zgłoszenia (załącznik nr 1) oraz oświadczenie podpisane przez rodzica (załącznik nr 2) prosimy przesłać na adres szkoły lub dostarczyć osobiście do sekretariatu lub osób odpowiedzialnych za konkurs.

Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich

Leśnice 18 A

84 – 300 Lębork

KONKURS FOTOGRAFICZNY

1. Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową należy składać do 24 marca 2023 roku.
  2. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu.
  3. Wszystkie prace będą traktowane z największą starannością, jednak organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za niezachowanie warunków regulaminu.
  4. Do oceny złożonych prac zostanie powołane jury.
  5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2023 roku, a o wynikach i rozdaniu nagród zwycięzcom konkursu poinformujemy mailowo lub telefonicznie.
  6. Prace, które nie będą spełniały kryteriów przedstawionych w regulaminie zostaną zdyskwalifikowane.
  7. We wszystkich sprawach nieuregulowanych regulaminem decyduje Jury i ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Jury.