Rozpoczęcie roku szkolnego i pasowanie na ucznia.

Utworzono: 01-09-2022

1 września w naszej szkole uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2022/2023. Tradycją  stało się, że najmłodsi uczniowie 1 września przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie do braci uczniowskiej naszej szkoły. Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Po uroczystym ślubowaniu każdy pierwszoklasista czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach. Największym przeżyciem dla najmłodszych był moment pasowania. Pani Dyrektor poprzez dotknięcie ogromnych rozmiarów ołówkiem ramienia każdego dziecka  zamieniała go w pełnoprawnego ucznia. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominek.

Był to wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów  i przyjemnego pobytu w murach szkoły.

pasowanie na ucznia
klasa 1