Podsumowanie projektu CZYTAM Z KLASĄ.

Utworzono: 29-05-2023

Klasa 1 zakończyła w tym roku przygodę z projektem CZYTAM Z KLASĄ -LEKTURKI SPOD CHMURKI.CELE PRJEKTU:

-rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

-rozwijanie aktywności czytelniczej,

-doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

-zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

-pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności,

-kultury i tradycji,

-integracja zespołu klasowego,

-współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Projekt podzielony był na 3 moduły, z których nauczyciel wraz z uczniami omawiał jedna lekturę.

W module I- PODRÓŻE PO POLSCE wybraliśmy lekturę „ Ran Julek, czyli o tym jak Julian Tuwim został poetą”. W module II- PODRÓŻE PO EUROPIE wybraliśmy lekturę „ O psie, który jeździł koleją”. W module III- PODRÓŻE PO ŚWIECIE wybraliśmy lekturę „ Zaczarowana zagroda”. Na podsumowanie klasa dostała certyfikat potwierdzający ukończenie projektu. Taki certyfikat otrzymał również każdy uczeń.

M. Prosińska-Żydyk

Moduł 1- podróże po Polsce
Moduł 2- Podróże po Europie
karta pracy