SZKOLNY DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW

Utworzono: 24-03-2023

Dzień jedności Kaszubów jest wydarzeniem, które ma pokazać wyjątkowe pochodzenie tutejszej społeczności i pokazać dziedzictwo kulturowe przodków. Święto to ustanowiono na pamiątkę pierwszej pisemnej wzmianki o Kaszubach z dnia 19 marca 1238 roku . W tym roku przypada 785 - ta rocznica upamiętniająca ten  zapis w dokumentach papieskich. Z tej okazji nasza społeczność szkolna integrowała się w szczególny sposób, by pokazać wszystkim prawdziwą jedność kulturową na Kaszubach. Dnia15  marca 2023 roku uczniowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych związanych z kulturą Kaszub i Pomorza. W poniedziałek 20 marca wspólnie przezywaliśmy  radosne święto uczestnicząc w koncercie piosenek polskich i kaszubskich oraz podczas przemarszu z flagami kaszubskimi po najbliższej okolicy.

wyjście w teren
wyjście w teren