Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 1

Utworzono: 15-09-2022

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Dzieci i wychowawczyni tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z historią Vashti. Książkę przeczytała nam Pani Ewelina z Biblioteki Publicznej w Pogorzelicach.

Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - pierwszaki ozdabiały kropkami swoje koszulki, wykonały kropkowe pająki a także rozwiązywały przeróżne zadania.

Dziękujemy Bibliotece w Pogorzelicach za atrakcyjne zajęcia.

M. Prosińska-Żydyk

książka KROPKA