Konkurs matematyczny "Mathman" - Jesteśmy w finale !

Utworzono: 16-04-2023
Plakat grafika

24 marca 2023 r. dwoje uczniów z naszej szkoły: Joanna Janneck kl.VI  i Tymoteusz Bieluch kl.VIII  wzięli udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mathman”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Redkowicach. Na tym etapie uczniowie rozwiązywali zadania otwarte przygotowane przez Wojewódzką Komisję Konkursową.

Do konkursu przystąpiło 36 szkół z województwa pomorskiego. Celem konkursu jest:

• popularyzowanie matematyki wśród uczniów,
  • rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych,
  • pobudzanie twórczego myślenia,
  • przygotowanie do wykorzystywania wiedzy matematycznej przy rozwiązywaniu problemów,
  • rozpowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii.

Oboje  przeszli do III etapu, który odbędzie się 12 maja 2023. Czekamy na finał konkursu i  trzymamy kciuki.